Baykal'dan anlamlı sözler..

Cevapla
Kullanıcı avatarı
moments
Site Yöneticisi
Site Yöneticisi
Mesajlar: 5033
Kayıt: 14 Ağu 2008, 19:14
Konum: Almanya
İletişim:

Baykal'dan anlamlı sözler..

Mesaj gönderen moments » 19 Kas 2008, 21:17

Resim
Baykal’dan anlamlı sözler...

Deniz Baykal bu haftaki grup toplantısındaki yaptığı konuşmada,anlamlı sözleriyle dikkat çekti.Bir çok Kemalist Baykal’ı yaptıklarından dolayı yada ona karşı antipati duyduklarından, CHP’ye zarar verdiğini düşünür.Bugün ülkemizin geldiği noktada ne denli zarar gördüğü gözler önündedir.Deniz Baykal ise sevabıyla günahı ile,vatansever bir parti başkanıdır.Elbette hatalar yapmıştır.Fakat yaptığı hataların yanında kritik noktalardaki atakları ile saygıyı hak etmiştir.

25-03-2008 Tarihinde yapmış olduğu konuşmada çok önemli sözler söylemiş ve CHP’ye yakışan bir genel başkan imajı uyandırmıştır.Fakat şu sözlerinde ki anlam nedir,Baykal neyi ima etmeye çalışmıştır?

Değerli arkadaşlarım, bu iyi bir manzara mı? Bu manzara bizi nereye götürür? 2002’de bu iktidar işbaşına geldiği zaman böyle bir Türkiye mi vardı? Beş yıl içinde bakın nereye getirdiler Türkiye’yi? Bir beş yıl daha bunlar işbaşında kalırlarsa Türkiye ne hale gelecek, görmüyor musunuz? (Alkışlar) Türkiye’ye geldikleri zaman bunlar projeler ortaya attılar, demokratikleşme modelleri söylediler, bölgeye gittiler, ilişkiler kurdular, biz bu işi toparlayacağız dediler, ne oldu, geldiğimiz nokta bu değil mi? Hepinizin yüreği yaralanmıyor mu arkadaşlar? Türk Bayrağı ayaklar altında, güvenlik güçleri hedef haline getirilmiş durumda, on binlerce insan meydanlarda, PKK’ya övgüler, Apo’ya övgüler ve iktidar bunları seyrediyor. Canım, biz oraya askeri göndeririz. Onunla bitmiyor, oraya gelinceye kadar sen onların ortaya çıkması için ne gerekirse yaptın. (Alkışlar) Seyrettin, destek verdin, yolunu açtın, teşvik ettin, şimdi buraya geldi. Bu, iyi bir nokta değil, değerli arkadaşlarım, bunun sonu kötü. Bu iktidar bir beş yıl daha kalsın Türkiye çok ağır olaylarla karşı karşıya kalacak. İşin bir boyutu bu. Bunu anlatmaya çalışıyoruz, göz göre göre sürükleniyor Türkiye, herkes de bu manzarayı seyrediyor. İki: Türkiye’de Anayasa, Anayasamızın çok temel özü, ilkeleri ortadan kaldırılıyor, Türkiye çok tehlikeli bir dönüşümün içine sokuluyor, onu da seyrediyoruz, o da yaşanıyor. Ondan sonra “sakin olun, gerilimi düşürün.”
Değerli arkadaşlarım, GERİLİMİ DÜŞÜRMEK İSTEYENLER, İKTİDARI MUHATAP ALMA CESARETİNİ GÖSTERMELİDİRLER. (Alkışlar) Gerilim yanlışa karşı çıkarak düşürülür. Yanlışı takip etme imkânı tanımayarak düşürülür. Yanlışa teslim olursanız o başka bir olaydır. Gerilim olmadan sükûnet içinde hep beraber bir yere gideriz.
Değerli arkadaşlarım, evet, gidecekler var, gitmeyecekler var, biz gitmeyeceğiz elbette. (Alkışlar) Çok tarihi bir dönüm noktasında olduğumuzu bir kez daha ifade etmek istiyorum, herkes aklını başına alsın. Bu çatışma, yer yer yargıyı siyasetin bir parçası haline dönüştürebilir, bundan herkes uzak durmalıdır. Partiler gelir geçer, siyasetçiler gelir geçer ama Türkiye devam eder, devam edecektir. Herkes bu bilinç içinde üzerine düşeni yapmalıdır.


Büyük puntalarla belirttiğim noktalarda sayın Baykal çok haklıdır.Fakat burada dikkat çekici bir nokta vardır .Bunların gitmesi gerektiğini söyleyen ve sonuna kadar haklı olan Baykal,nedense bunların nasıl gitmesi konusun da bir fikir beyan etmiyor.Bu,acaba bir ihtilal çağrısı olabilir mi?.


Ülkemizin geçtiği bu önemli süreçte Baykal üzerine düşeni yapmaktadır.Bunu herkes kabul edip,ona daha çok destek vermelidir.

Sizlerinde fikirlerini merak etmekte olup,görüşlerinizi bekliyorum

saygılarımla
Ve… Birgün herkes ɑnlɑr, sevdiğinin kıymetini… Amɑ gidince, Amɑ bitince, Amɑ ölünce… Kısɑcɑ; İş işten geçince!

çelik kapı çeyiz

Cevapla

“TARTIŞMA MEYDANI” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 6 misafir