MHP Hangi Yolda Gidiyor?

Cevapla
Kullanıcı avatarı
moments
Site Yöneticisi
Site Yöneticisi
Mesajlar: 5033
Kayıt: 14 Ağu 2008, 19:14
Konum: Almanya
İletişim:

MHP Hangi Yolda Gidiyor?

Mesaj gönderen moments » 19 Kas 2008, 21:56

Resim

Seçim arefesinde herkesten çok atıp tutan, onun bunun boynuna ip fırlatan, Tayyib'e ve kabinesine bin bir suçlama isnad eden MHP, seçimlerden sonra büyük değişiklik gösterdi. Türk Silahlı Kuvvetlerimizin büyük çabaları neticesinde Cumhurbaşkanı seçilemeyen Abdullah GÜL'ün Cumhurbaşkanı seçilmesini sağlamakla, 367 setini yıkmakla işe başladı. Eğer MHP, bu seti yıkmasaydı, diğer bütün milletvekilleri oylamaya katılsaydı dahi 367 seti yıkılamayacak, Abdullah GÜL Cumhurbaşkanı seçilemyecekti ama anlaşılan MHP, irticanın Çankaya'ya bağdambaç kurup oturmasına çok hevesliydi. Ondan sonra gidip Meclis'te, kürtçü DTP'li teröristlerle kırk yıllık ahbap gibi el sıkıştı. Hem de bunu, milleti enayi yerine koyarcasına yaptı çünkü DTP'li teröristlerle beraber MHP'de Meclis'e girince, herkes MHP'nin, DTP'nin önünü keseceğini düşünüyordu. Fakat öyle olmadı, tam tersi oldu ve DTP, Türkiye Cumhuriyeti Devletine ağzı dolusu konuşup teröristlere "kardeşim" derken, MHP zahmet buyurup da bir karşı cevap vermedi.

Tahmin edilen hep şuydu; MHP ve CHP Meclis'e girer, ortak hareket eder ve bir ulusalcı cephe oluşturarak, AKP'nin başına buyruk hareket etmesini engeller. Fakat nerede? Mal bulmuş mağrubi gibi Meclis'e girince aklından olan MHP, seçimlere kadar yaptığı her şeyi ve millete verdiği bütün sözleri unuttu. MHP'nin, 22 Temmuz'da aldığı oyların büyük kısmı MHP tabanından değil, Atatürkçü ve milliyetçi kesimden, yani bugün "ulusalcılar" olarak tabir edilen kesimden gelmiştir. MHP'nin taban oyu ortlama %8 ila 9 arasıdır. Bunun üzerine çıkamaz.

Hatırlayacağınız gibi geçen sene yapılan Söğüt Şenliklerinde MHP'liler ile AKP'liler arasında kavga çıkmıştı. MHP'li bir grup, Tayyib'in korumalarına saldırmış, korumanın birinin yüzüne muştayla vurmuşlardı. O zaman ülkücülede bir hava bir hava vardı ki görmeyin gitsin. Tayyib'in korumasını dövdüle ya, artık yanlarına yaklaşılmıyordu afra tafralarından. Peki bu yıl ne oldu? O, adamları Tayyib'in korumalarına saldıran Bahçeli, kalkıp Tayyib ile kol kola aynı şenliklere katıldı. Tabi ülkücülerin o çok övünerek yaptıkları iş de fıkralara konu olmaktan başka bir şeye yaramadı.

İşte 2006 yılındaki ve 2007 yılındaki MHP'nin karşılaştırması:2006 yılında AKP otobüsünün camını kıranların 2007 yılındaki resimleri bunlar:

Peki ya teröristlerle el sıkışmalarına ne demeli:

İnsan, hesap vermesini bilmeli, hesabını veremeyeceği bir işi hiç yapmamalıdır. MHP, bu milletin oyunu ödünç almıştı, her ne kadar ona biz güvenmesek de, ona güvenen tabanından başka samimi insanlar da vardı. Hadi kendi tabanı hiç bir şekilde düşünmeden, sorgulamadan ve tetkiklerde bulunmadan MHP'ye oy veriyor da tabanı dışında kendisine oy verenlere MHP'nin hesap vermesi gerekir. Çünkü o oylar MHP'ye, Abdullah GÜL'ü Cumhurbaşkanı seçsin, DTP'li teröristlerle kol kola resimler çektirsin, Söğüt'te Tayyib'in dizinin dibinden ayrılmasın diye verilmedi.

Uzun lafın kısası; MHP artık Türk Milleti nezdinde bitmiş, sönmüş bir partidir. Bundan öncekileri hiç hesaba katmasak bile bu dönem Meclis'te yaptıkları onun bir hain olduğunu anlamak için kâfidir.
Ve… Birgün herkes ɑnlɑr, sevdiğinin kıymetini… Amɑ gidince, Amɑ bitince, Amɑ ölünce… Kısɑcɑ; İş işten geçince!

çelik kapı çeyiz

Cevapla

“TARTIŞMA MEYDANI” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 13 misafir